Pratik Bilgiler

Banyo Bombası Nasıl Yapılır?

Banyo Bombası Nasıl Yapılır?

 Banyo topu ya da diğer bilinen adı ile banyo bombası için evde bulunan birkaç malzeme kullanarak istediğiniz ürünü oluşturabilirsiniz.

Banyo Bombası Yapımı

Banyoları daha eğlenceli hale getirmek isteyenler banyo bombası nasıl yapılır sorusunu sıklıkla sorar. Eğlenceli ve dinlendirici bir banyoya herkesin hakkı vardır. Bu isteğiniz son dönemlerde yaygın hale gelen banyo bombası ile sağlanır.

Banyo yapmak kişilerin dinlenmesi noktasında önemlidir. Bu nedenle de pek çok kişi yorucu bir günün ardından banyo yaparak aradığı huzura kavuşmaya çalışır. Ancak artık bu banyo huzurunu eğlenceli hale getirmek de olanaklıdır. Bunun için yapmanız gereken banyo bombası kullanmaktır.

Banyo bombası tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılır. Banyo suyunuzun istediğiniz renk olmasını ve daha eğlenceli bir hal almasını siz de sağlayabilirsiniz. Üstelik bunun için evdeki birkaç malzemeye ihtiyaç vardır. Evde banyo bombası yaparak siz de keyifle dinleneceğiniz banyolar yapmaya başlarsınız.

Banyo Bombası Yapmak İçin Gerekli Olan Malzemeler

Soda, limon tuzu ve mısır nişastası banyo bombası yapımı sırasında kullanmanız gereken malzemelerdir. Bu üç malzeme ile banyoyu çok keyifli hale getirebilirsiniz. Ayrıca zeytinyağı ve istediğiniz renkteki gıda boyasını da kullanabilirsiniz. Üstelik bu malzemeler ile birleşen su sizi daha çok dinlendirir. Günün yorgunluğunu biran önce üzerinden atmak isteyenler de bu yönteme başvurur. Bu karışımın güzel kokması için de istediğiniz koku aromasını da karışıma ekleyebilirsiniz.

Banyo Bombası Yapılışı

2 yemek kaşığı soda ile bir yemek kaşığı limon tuzunu karıştırın. Daha sonra üzerine bir miktar da mısır nişastası ekleyin. Bu karışımın güzel kokması da önemlidir. Bu nedenle de aktardan istediğiniz kokunun yağını alarak karışıma ekleyin.

Banyo bombasının güzel kokması ve aynı zamanda dinlendirmesi için önerilen yağların başında lavanta gelir. Ne kadar lavanta yağı eklemek istediğinize siz karar verin. Bir yemek kaşığı da zeytinyağı ekleyerek vereceğiniz şeklin tutmasını sağlayabilirsiniz. Banyo bombası için gereken malzemeler sonrasında şekil verin. Bu esnada gıda boyası kullanarak suyun arzu ettiğiniz renge kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Banyo öncesinde kullanacağınız bu banyo topları ile istediğiniz eğlenceye ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.